Elektrikli bisiklet pazarına çağdaş aza: Canyon Grail:ON

Elektrikli bisiklet pazarına dikkat toplamayı başaran yeni bir model daha ilave edildi. Üst sınıf seçeneklerden olan Canyon Grail:ON tanıtıldı.

Elektrikli bisiklet dünyası olağanüstü bir süratte büyüyor. Bu dünyanın en yeni azasi Canyon Grail:ON, ilk bakışta öyle durmuyor olmasına karşın araziye odaklanan bir seçenek konumunda yer alıyor. Elbette banal kullanıma da uygun ve dağ bisikleti sınıfında bulunmayan model, önde ya da ortada bir süspansiyon sistemi Sadece koltukta bir yaylı altyapı var taşımıyor. Bu açıdan konfor seviyesi bozuk yollar için çok da iyi durmayan bisiklet, yeniden kalın lastikleriyle ciddi darbeleri emebiliyor sınıyor. Karbon fiberden üretildiği için 15.8 kilogram’lık bir gövde ağırlığına sahip olan ve eforunu merkezde yer alan Bosch Performance Line CX Gen4 elektrik motorundan alan Canyon Grail:ON, bütün 85 Nm tork sunuyor ve aktarıldığı kadarıyla 32 kilometre/s sürate çıkabiliyor. Yeniden Bosch imzalı 500 Wh Powertube batarya kolisiyle gelen ve bataryayı çıkarılabilir tasarlanan elektrikli bisiklet, kullanıma bağlı olarak 128 kilometre kadar iyi bir erim getiriyor.

Elektrikli bisiklet Canyon Grail:ON maliyet konusunda nefes kesiyor

Çok fazla görmediğimiz çift katlı bir gidon tasarımı taşıyan Canyon Grail:ON, 5.799 dolar gibi bir başlangıç maliyetine sahip. Bu maliyet bazı özel opsiyonlar / parçalar ile 6.999 dolar seviyesine kadar çıkıyor. Maliyetiyle kısıtlı bir kitleye hitap eden modelin, yurt dışında satışa çıktığı aktarılıyor.