Elektrikli bisiklet pazarının en yeni üyesi: “Pedego Element”

Elektrikli bisiklet pazarı süratli biçimde gelişmeye devam ediyor. Bu sefer karşımızda maliyetiyle dikkat toplayanlardan Pedego Element var.

Pedego Element elektrikli bisiklet modeli, kalın lastikleriyle arazi kullanımına özelleştirilmiş en yeni modellerden. Elbette şehir içerisinde de kullanabileceğiniz model, küçük ebatlı olduğundan taşıma konusunda da şahısları zorlamayacak bir seçenek. Pedego firmasının en uygun maliyetli bisikleti olduğu aktarılan Element, aktarıldığı kadarıyla hem pedal desteği veriyor hem de motosiklet gibi 32 kilometre/s sürate kadar çıkabiliyor. Arkasında 500W eforunda bir elektrik motoru, ortasında ise 500 Wh lityum batarya kutuyu yer alan bisiklet, batarya kutusunun çıkarılmasına da olanak tanıyor. Süspansiyon sistemi olmayan Pedego Element elektrikli bisiklet, yerleşik olarak aydınlatma sistemi taşıyor ve disk frenler ile geliyor. Modelin gidonunda erim ve sürat konusunda bilgi veren küçük bir ekran da yer alıyor. Bisikletin arkasına yük taşımak için özel bir kısım da eklenebiliyor.

Pedego Element elektrikli bisiklet modeli bir hayli değişik renkte hazırlanmış

Bunlardan kimilerini sayfada görebileceğiniz bisiklet, açıklandığı kadarıyla 1.500 dolarlık bir yurt dışı maliyetine sahip. Bu maliyetin şirketin öteki elektrikli bisikletlerinde yüzde 50 daha uygun olduğu aktarılıyor. Bisikletin ilerleyen yarıyılda Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.