Hafifliği ile dikkat toplayan şehre özel elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarına yeni modeller ilave edilmeye devam ediyor. Bu sefer gelen en yeni modellerden birisi ise hafifliği ile dikkat topluyor.

Elektrikli bisiklet dünyasındaki seçenekler “büyüyerek” çoğalıyor. Artık her gelen yeni model bir hayli kalemde fark yaratıyor. Fransa merkezli işletmelerden Look imzalı E-765 Gotham modeli ise sadece 15,8 kilogram olmasıyla öne çıkıyor. Karbon fiber gövde üzerine kurulduğu için hafif olduğu kadar sağlam da olan bisiklet, başlıkta da dediğimiz gibi dolaysız olarak şehir içi kullanıma odaklanıyor. Maalesef bünyesinde bir süspansiyon sistemi olmayan, bu açıdan bozuk yollarda çok konfor sunmayacak olan Look E-765 Gotham, aktarıldığı kadarıyla motor ve pilinin çıkarılmasına da olanak tanıyor. Bu da gerçekten garip görünüyor. Motor ve batarya çıkarıldıktan sonra bisikletin toplam ağırlığı 11 kilogram seviyesine kadar düşüyor. 250W eforundaki bu elektrik motoru 55 Nm tork sunan bisiklet, 25 kilometre/s sürate çıkabiliyor Avrupa’da sınırlı sürat karmaşık kullanımda 80 kilometre kadar bir erim getiriyor. Modelde oldukça ince yerleşik balçıklık sistemini olduğunu da belirtmek gerekiyor. Aydınlatma ise sadece elektrikli bisiklet modelinin pedallarında yer alıyor. Bu da minik ancak hoş bir değiş olarak dikkat topluyor.

Elektrikli bisiklet Look E-765 Gotham satışa sunulmuş durumda

Tüm ayrıntılarına burada erişebileceğiniz Fransa merkezli modelin maliyeti 4.499 euro seviyesinde yer alıyor. Başka Bir Deyişle karşımıza ucuz bir seçenek yer almıyor. Ancak karbon fiber gövde sebebiyle modelin daha da ucuz olması çok muhtemel değil gibi görünüyor.