Hyundai Tucson, satış performansını artırmaya devam ediyor

Hyundai Tucson, satış performansını artırmaya devam ediyor Tam Boyutta Gör

İlk kez 2004 yılında satışa sunulan Hyundai Tucson, ülkemizdeki satış performansını arttırmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir Avatar Türkiye’de otomotiv üretimi neredeyse tamamen durdu

Ülkemizde 1.6 litrelik benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunulan Hyundai Tucson, Eylül ayındaki adet artışıyla beraber toplam yüzde 14 pazar payına ulaştı ve C7 kategorisinde ikinci sıraya yerleşti. Ocak ve Eylül ayları arasındaki 10 aylık dönemde toplam 9.729 adet satılan Tucson, Hyundai’nin SUV modeller arasındaki iddiasını da perçinlemiş oldu.

Yeni Kona, yeni Tucson ve yeni Santa Fe 2021’de

Tucson’un başarısıyla birlikte markanın toplam satışları arasındaki SUV oranı yüzde 70’e ulaşırken, böylelikle yılın son çeyreğindeki hedeflerine ulaşacağının sinyallerini vermiş oldu. Hyundai Assan, önümüzdeki yıl pazara sunacağı yeni KONA, yeni Tucson ve yeni Santa Fe öncesi SUV segmentine oldukça iyi bir zemin hazırlamış oldu.

Ayrıca Bkz. “Hyundai’nin hidrojen yakıtlı kamyonu Xcient, Avrupa yollarına çıktı”

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “Sattığımız her 10 Hyundai modelinden yedisi, KONA ve Tucson’dan oluşan SUV modellerimiz. Bu da açıkça gösteriyor ki, ülkemizdeki SUV trendi 2021 yılında da artarak devam edecek. Biz de 2021’nin Mart ayında İzmit fabrikamızda üreterek satışa sunacağımız yeni B-SUV modelimiz ve yenilenecek Tucson ve Santa Fe ile oluşan talebe karşılık vereceğiz” dedi.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir