Karşınızda uzanarak kullanabileceğiniz konforlu elektrikli bisiklet

Günümüzde bir hayli elektrikli bisiklet modeli karşımıza çıkıyor. Bunların en yenisi ve belki de en konforlusu Catrike firmasının eCAT modeli oluyor.

Hali hazırda satışta olan bir hayli elektrikli bisiklet modeli kullanım konusunda standart bisikletler ile aynı yapıyı benimsiyor. Catrike firmasının eCAT modeli ise bu mevzuda fark yaratıyor ve uzanarak kullanabileceğiniz bir yapıyı benimsiyor. Pedalları en ön kısmında olan bisiklet, üç büyük lastik üzerinde gidiyor ve tek parça gidon yerine iki parça gidon ile idarenebiliyor. Koltuğu üzerinde sürücünün kafasını yaslayabileceği bir kısmı bile olan eCAT, herkese hitap etmiyor ancak yeniden de alanda fark yaratmayı muvaffak oluyor. Teknik olarak 400 Wh Bosch PowerPack batarya koliyi üzerine kurulan model, eforunu 50 Nm tork üreten ve 32 kilometre/s sürate çıkılmasına aracılık eden Bosch Active Line Plus elektrik motorundan alıyor. Başka Bir Deyişle teknik altyapısı en ehemmiyetli kalemlerde tamamen Bosch üstüne kurulan bisiklet, pilinin değiştirilmesine de ihtimal tanıyor. 400 Wh piliyle kullanıma bağlı olarak 100 kilometre kadar erim getiren elektrikli bisiklet, önde çift disk fren kullanıyor.

Uzanarak kullanabileceğiniz elektrikli bisiklet oldukça dikkat çekiyor

Bu modelin tek olumsuz yanı ise maalesef maliyeti oluyor. Bisikletin yurt dışı başlangıcı 4.750 dolar seviyesinde yer alıyor. Seçilen ekipmana göre bu maliyet 6.750 dolara kadar çıkıyor. Yukarıyada da dediğimiz gibi herkese hitap etmeyen bisiklet, özellikle sürüş konforuna çok büyük umursayanları mutlu edecek gibi görünüyor. Bu stil klasik başka bir deyişle elektrikli olmayan bisiklet modelleri de bulunuyor. Ancak bu yapıda elektrik desteği çok ehemmiyetli görünüyor.