Le Fil Rouge konsepti Hyundai’nin gelecekteki tasarım dilini gösteriyor

 

Güney Koreli üretici Hyundai, 2018 Cenevre Araba Fuarı’nda firmanın gelecekteki tasarım kavrayışının bir ön gösterimi olarak kabul edilen Le Fil Rouge konsept taşıtını görücüye çıkardı.
 

İlk olarak yeni Hyundai Kona, Nexo ve Santa Fe modellerinde uygulanan yukarıya doğru genişleyen ızgara ve geniş kaput tasarımı bu konsept ile beraber apayrı bir ebat kazanmış. Oldukça yenilikçi bir tasarım kavrayışına sahip olan taşıtta son zamanlarda konsept vasıtalarda görmeye aşina olduğumuz dev tekerlekler dikkat sürüklerken, yan aynaların bulunmaması da ilk dikkat sürükleyen ayrıntılar arasında yer alıyor.

 

Reel gayelerinin hislere hitap eden arabalar planlayarak Hyundai’yi ulus tarafından beğenilen bir marka yapmak olduğunu belirten tasarım başkanı Sang-yup Lee’ye göre, Le Fil Rogue konseptinin firmanın geçmiş, şimdiki ve gelecek tasarım kavrayışının bir iletişimi olarak görülmesi gerekiyor. Çünkü bu tasarım 1974 senesindeki Coupe konseptinin Deoksirübo Nükleik Asit’sını taşıyor.

 
 
 

Hyundai’nin belirttiğine göre Le Fil Rogue konseptinin dört karakter kabini sıcak, rahat ve konforlu bir yolculuk sağlamak için planlandı. Oldukça geniş diz mesafesi bulunan taşıtın iç tarafı aynı zamanda tertemiz teknolojiler ile de donatılmış.

 
Ayrıca Bkz.Ssangyong’un elektrikli SUV konsepti e-SIV görücüye çıktı
 

Çift güzergahlı klima sistemini kapsayan kabinde ahşap ve yüksek teknolojili kumaşlardan yararlanılmış. Vasıtadaki bilgi-cümbüş sistemi ise sürücünün önündeki dokunmatik olarak çalışan panoramik ekrana ve ön koltukların artta yer alan öbür dokunmatik ekranlara itimat edilmiş.