Mercedes-Benz, tüm yeniliklerini Cenevre’de sergiliyor

 
Bu sene 88. Defa tertip edilen Cenevre Araba Fuarı birbirinden namlı markaların gövde şovuna ve geleceğe ışık yakalayan teknolojilerine sahne olurken, Mercedes-Benz de bir hayli modelinin hem dünya hem de Avrupa tanıtımlarını asıllaştırdı. İşte Mercedes’in 2018 Cenevre Araba Fuarı’nda tanıttığı yeni mahsul ve teknolojiler:
 

Alman üretici, Cenevre’de Mercedes-AMG 4Matic 4 kapılı Coupe’nin örtülerini kaldırmasının yanı gizeme, yeni Mercedes-Benz C tezsi Sedan ve Estate modellerinin ilk gösterimini asıllaştırdı. Firma aynı zamanda Mercedes-AMG C 43 versiyonlarını da meraklı katılımcıların alkışına sundu.

 

Mercedes-Benz mahsul gamının galibiyetli modellerinden biri olan C Serisi, beşinci imal senesinde metamorfoza uğradı. Kabuğunda ve iç dünyasında kocamanlı minikli değişler barındıran yeni C Serisi’nin elektronik mimarisi de yenilenerek isteğe bağlı tamamen dijital gösterge oturumu ve geniş kapsamlı multimedya sistemi harcayıcının alkışına sunuldu. Yapılan yeniliklerin getirdiği bir avantaj olarak yeni C Serisi, S Serisi standartlarında sürüş asistan sistemleriyle de donatıldı.

 
 
 

AMG imzalı mahsuller 

Alman üretici yeni C Serisi’nin yanı gizeme AMG imzalı performans odaklı mahsullerinin de tanıtımını asıllaştırdı. Cenevre’de yeni Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupe ile beraber AMG G63 ve AMG C43 modelleri de sahne aldı.

 

Mercedes-AMG GT 4MATIC 4 kapılı Coupe’nin en tepede yer alan versiyonu, 4.0 litre V8 motoru sayesinde 640 at efor elde ederek maksimum 315 kilometre/s sürate erişebiliyor. Performansın yanında yakıt bereketliliği de düşünülen taşıtla alakalı ayrıntıları buradaki haberimizden araştırabilirsiniz.

 
 
 

Fuarda aynı zamanda bir başka yeni AMG azası AMG G63 SUV da yer alıyor. Köklerine bağlı kalarak hem tasarım hem de teknoloji bakımından büyük aktüellemeleri üzerinde barındıran vasıtada artık 4.0 litre V8 Biturbo motor kullanılıyor. 0’dan 100km/s hıza 4.5 saniyede erişen bu vasıta AMG Driver’s Package sayesinde 240km/s sürate erişebiliyor. Yeni Mercedes AMG G 63 ile alakalı ayrıntılı bilgilere buradaki haberimizden erişebilirsiniz.

 
 
 

Mercedes-AMG C 43 modelinin de içeride ve dışarıda yapılan aktüellemelerin yanı gizeme 90 at efor üreten 3.0 litre V6 Biturbo motoruyla tanıtıldığı fuarda işletmenin EQ markası altında sergilenen elektrikli otomobiller de sergilendi.

 

İşletmenin fuarda sunduğu öbür mahsuller arasında yeni G Serisi, A Serisi, Mercedes-Maybach S Serisi, S Serisi Coupe ve Cabriolet Exclusive Edition, ve X350 d 4MATIC modelleri bulunuyor.