Mercedes, yeni kompakt SUV konsepti GLB’yi görücüye çıkardı

Mercedes, yeni kompakt SUV konsepti GLB'yi görücüye çıkardı Bütün Ebatta Gör

2019 Şanghay Araba Fuarı’nın hemen evvelinde markaların SUV hücumu devam ediyor. Alman otomotiv devi Mercedes, yeni GLB konseptini görücüye çıkardı. İlgi çekici bir tasarıma sahip olan Mercedes GLB SUV konseptinin, markanın bu yaz tanıtacağı yapım modeline yakın bir ön gösterim olduğu belirtildi.

Mercedes GLB SUV konsepti; yerden yüksekliği, offroad lastikleri ve siyah plastik dodikleriyle araziye çıkmaya hazır görünüyor. İçerisinde 7 şahsa konut sahipliği yapacak kadar geniş bir kabine sahip olan taşıtın boyu 4634 mm, genişliği 1890 mm, yüksekliği ise 1900 mm olarak ölçülüyor. Siyah tavan raylarına ve portbagaja sahip olan Mercedes GLB SUV konseptinin tavanındaki LED ışıklar ve 17 inç çift renkli jantlar da dikkat sürüklüyor.

Mercedes, yeni kompakt SUV konsepti GLB'yi görücüye çıkardı Bütün Ebatta Gör

Mercedes’in üç gizeme koltuklu ilk kompakt modeli 

Mercedes GLB SUV konseptinin kabin tasarımı yeni A İvedisi’ne büyük oranda benziyor. 10.25 inç büyüklüğünde bitişik ekran kumpası ve MBUX bilgi-cümbüş sistemine sahip olan gösteri vasıtasının iç mekanı kestane renginde nappa ve nubuk ten ile kaplı. Ayrıca koltuk dikişlerinde, kapı içlerinde ve kokpitte turuncu ayrıntılar mevcut. Üç gizeme koltuk kumpasına sahip Mercedes GLB SUV konseptinin en arkadaki koltukları kullanılmadığı takdirde sabredebiliyor. Mevzubahisi koltukların 50 mm diz mesafesine sahip olduğu ve konforlu bir yolculuk tecrübeyi sunduğu da verilen bilgiler arasında.

Ayrıca Bkz. “Çin özerk vasıtalar için otoban inşaatına başlıyor”

Mercedes GLB SUV konseptinin kaputunun altında M260 kodlu 2.0 litre dört silindirli turbo benzinli birim bulunuyor. 8 ileri çift anlamalı şanzımanla eşlenen bu motor 221 at efor ve 350 Nm tork üretiyor. Üretilen eforun 4Matic dört tekerlekten çekiş sistemiyle yere aktarıldığı taşıtın Offroad modu faal olduğunda dingiller arasındaki tork dağılımı 50:50 oluyor. Eco modundaki tork dağılımının 80:20 ön/arka, Sport modundaki dağılımın da 70:30 olduğu söyleniyor.

Mercedes GLB SUV konsepti, 2019 Şanghay Araba Fuarı’nda imale yakın bir konsept olarak sergilenecek. Taşıtın yapım versiyonu ise bu yaz tanıtılacak. Yeni büyümeler ortaya çıktıkça siz bedelli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

Foto Galeri | 20 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.