“Mini” bisiklet gibi elektrikli scooter: JackRabbit [Video]

Elektrikli scooter dünyasına bu sefer oldukça değişik bir model dahil oldu. Kickstarter üzerinde JackRabbit destek aramaya başladı.

Günümüzde bir hayli elektrikli scooter bulunuyor. Bunlar arasında öne çıkmayı başaran en son model ise minik bir bisiklet gibi görünen ancak pedalları olmayan JackRabbit oluyor. Kickstarter üzerinde 80 bin dolar toplaması kastedilen ve şu an 19 bin doları geride vazgeçen model, görebileceğiniz üzere öbür scooter modellerine hiç ama hiç benzemiyor. Bisiklet formuna karşın minik yapısı sayesinde taşımanın çok kolay olduğu JackRabbit, söylendiği kadarıyla oldukça kullanışlı bir seçenek oluşturuyor. Dayanabilir bisikletlere ciddi biçimde yanaşan ve mini bir bisiklet olarak da tanıtılan scooter, lastikleriyle hafif araziye girilmesine bile ihtimal tanıyor. Toplam ağırlığının 9 kilogram olduğu aktarılan model, arkasında 336-watt bir elektrik motoru taşıyor. Panasonic imzalı 4.4 Ah batarya koliyi kullanan vasıta, aktarıldığı kadarıyla 2.5 saat şarj ile 19 kilometre kadar yol yapabiliyor. Kullanıma bağlı en yüksek erim ise 30 kilometre seviyesinde yer alıyor. Maksimum sürati 32 kilometre/s seviyesinde olan elektrikli scooter JackRabbit, minik yapısına ve hafif olmasına karşın 109 kilogram kaldırma kapasitesine sahip.

Elektrikli scooter JackRabbit garip görünüyor

Batarya kolisinin çıkarılabiliyor olması ehemmiyetli ayrıntılarından olan bisikletin, değişik renk seçenekleri de bulunuyor. Modele erişmek içinse en az 499 dolar bağış yapılması gerekiyor. Teslimatların ise 2020 Aralık ayında başlayacağı aktarılıyor. Modelin tanıtım videosunu sayfanın en üstünden izleyebilirsiniz.