Motosiklet çizgisinde hazırlanan en yeni elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarının son üyesi Monday Motorbikes imzalı Anza oldu. Anza, motosiklete kayan yapısıyla dikkat toplamaya çalışıyor.

Elektrikli bisiklet pazarı sürat kesmeden büyümesini sürdürüyor. Yeni modeller ile pazar Türkiye’de de hiç olmadığı kadar büyük halde. Türkiye’de satılan hemen hemen tüm modellere buradan ulaşabilirsiniz. Bugün karşımızdaki model olan Anza, aslında dolaysız olarak bisiklet olarak geçmiyor ancak pedal desteği sağladığından dolaysız olarak bisiklet olarak kabul ediliyor. Büyük lastikleriyle arazi için uygun olan Anza, benzin deposu formunda bir batarya kutuyu taşıyor ve iki değişik versiyona sahip. Burada 500W ve 750W olmak üzere iki seçenek sunuluyor. 500W model ile 32 kilometre/s, 750W model ile 56 kilometre/s sürate çıkılabiliyor. Hidrolik disk frenlerin kullanıldığı ürün, 500W modeldeki 557 Wh batarya ile 40 kilometre, 750W modeldeki 672 Wh batarya ile 56 kilometre erim getiriyor. Bu sayılar elektrikli bisiklet için şehir özelinde kullanıma odaklanırsa yeterli görünüyor.

Anza elektrikli bisiklet bir hayli rakibinden daha ucuz

Bisikletin 500W versiyonu yurt dışında 1.499 dolar, 750W versiyonu ise 2.499 dolara satılıyor. Bünyesinde renkli bir LCD ekran yer alan bisiklet, pilinin değiştirilmesine de olanak tanıyor. Alüminyum bir gövde üzerine kurulan ve hafif olduğu aktarılan Anza, sadece önünde süspansiyon taşıyor. Ancak kalın lastikler ile konforun yüksek olduğu aktarılıyor.