Sadelik isteyenlere özel elektrikli bisiklet: Ride1Up Roadster V2

Elektrikli bisiklet pazarının ehemmiyetli işletmelerinden olan Ride1Up, bu sefer ürün gamına Roadster V2 modelini ilave ettiklerini duyurdu.

Ride1Up, elektrikli bisiklet dünyasına en son burada ayrıntılandırdığımız Core-5 ve LMT’D modellerini dahil etmişti. Bu iddialı bisikletlerinin üzerinden çok geçmeden Ride1Up Roadster V2 geldi. Elektrikli bisikletlerin genel tasarım çizgisinden değişik olarak oldukça standart görünen Roadster V2, bu açıdan çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Dolaysız olarak şehir için kullanımına odaklanan model, hub motorunu arka tarafında taşıyor ve rastgele bir süspansiyon sistemi kullanmıyor. Bu açıdan bozuk yollarda çok konforlu olmayan bisiklet, aktarıldığı kadarıyla 252 Wh batarya kutusuyla kullanıma bağlı olarak 25-50 kilometre arasında bir erim sunuyor. Maksimum 500W, sürekli 350W eforundaki elektrik motoruyla 38.6 kilometre/s sürate kadar pedal desteği sağlayan, motosiklet gibi de kullanılmayan Ride1Up Roadster V2, gidonunda kalan erim ve sürat gibi mevzularda bilgi veren minik bir ekran taşıyor. Önde ve arkada disk frenin kullanılmadığı bisiklet, genel olarak çok sade yapıda ve bu da bakımını oldukça basitleştiriyor sınıyor. Ride1Up Roadster V2 elektrikli bisiklet modelinin standart zincir yerine çok daha kullanışlı kayış kullandığını da belirtmek gerekiyor.

Ride1Up Roadster V2 elektrikli bisiklet 14,5 kilogram ağırlığında

Bu açıdan taşımanın güç olmadığı model, 995 dolarlık maliyet yaftasıyla dikkat toplamayı muvaffak oluyor. Modelin ön sipariş sayfası da burada yer alıyor. Ürünşan ilerleyen yarıyılda Türkiye pazarına da gelmesini umut ediyoruz. Ancak bunun için net bir açıklama yok.