Tour de France şampiyonundan elektrikli bisiklet modelleri

Bütün üç kere Tour de France şampiyonu olan efsane isimlerden Greg LeMond, LeMond Bicycles markası ile elektrikli bisiklet pazarına adım attı.

Greg LeMond, LeMond Bicycles markasıyla karşımıza Dutch ve Daily isimli iki yeni elektrikli bisiklet çıkardı. Ortak olarak çağdaş bir tasarıma sahip olan bisikletlerden Dutch mavi renkte, Daily ise pembe renkte olan. Burada elbette başka renkler de sunuluyor. Tamamen karbon fiber kullanılarak üretilen başka bir deyişle hafif oldukları kadar sağlam da olan modeller, teknik olarak aynı altyapı üzerine kuruluyor. Modelleri bütün olarak gövde yapıları farkılaştırıyor. Teknik olarak baktığımız zaman bisikletler eforlarını arkada yer alan 40 Nm torka sahip 250W elektrik motorundan alıyor ve bu motor 25 kilometre/s sürate kadar pedal desteği getiriyor. 250 Wh batarya kolisine sahip olan elektrikli bisiklet modelleri Dutch ve Daily, disk frenler kullanıyor ve erim ile sürat gibi bilgileri gidonlarındaki minik ekrandan gösterebiliyor.

Tour de France şampiyonu Greg LeMond, LeMond Bicycles imzalı elektrikli bisiklet modelleri ile dikkat çekti

12,3 kilogram’lık ağırlıklarıyla pazardaki en hafif modellerden olan ve yerleşik balçıklık sistemleri hoş ayrıntılarından olan Dutch ve Daily, şehir içi kullanımına odaklanıyor ve sadelik odaklı bir yapıyı benimsiyor. Modellerin maliyeti ise 4.500 dolar gibi yüksek bir seviyeden başlıyor. Burada bir hayli özelleştirme / yükseltme seçeneği de sunuluyor.

Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.