Triumph Motorcycles imzalı ilk elektrikli bisiklet: The Trekker GT

Motosiklet dünyasının öne çıkan şirketlerinden Triumph Motorcycles, The Trekker GT ismini verdiği modeliyle elektrikli bisiklet dünyasına adım attı.

Elektrikli bisiklet pazarının gelişiyor olması motosiklet şirketlerinin dikkatinden kaçmıyor. Öğreniyorsunuz dev ad Harley Davidson dahi elektrikli bisikletler geliştiriyor. Bu alanın en yenisi ise İngiltere merkezli Triumph Motorcycles imzalı The Trekker GT oluyor. Kısa vakit evvel lanse edilen model, genel olarak şık bir tasarıma sahip. Bizce oldukça çağdaş görünen şehir içi kullanımına odaklanan bisiklet, önünde süspansiyon taşıyor. Bu açıdan konfor seviyesi yüksek olan The Trekker GT, gece kullanımı için yerleşik LED aydınlatma sistemi taşıyor. Önde ve arkada disk frenlerin kullanıldığı yerleşik balçıklıklara sahip bisiklet, toplam 24 kilogram ağırlığında. Merkezinde 250W gücünüde bir elektrik motoru yer alan model, 504 Wh batarya kutusuyla 150 kilometre vasati erim sunuyor ve kesintisiz pedal takviyeyi sağlayabiliyor. Artta bir yolcu ya da sepet taşıyabilecek formda gelen elektrikli bisiklet The Trekker GT, gidonunu ortasında erim ve sürat gösteren bir LCD ekran taşıyor.

Elektrikli bisiklet Triumph Motorcycles The Trekker GT hiç ucuz değil

Çünkü modelin açıklanan Avrupa maliyeti 2.950 euro seviyesinde yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri maliyeti ise 3.700 dolar olarak görünüyor. İlk olarak İngiltere’de satışa çıkacak bisiklet, pazarda çok ses getirenlerden olmasa da her şeyi olması gerektiği gibi yapanlardan sınıyor.