Türkiye’de satılan en pahalı elektrikli bisiklet artık daha da pahalı!

Evet başlıkta da gördüğünüz üzere Türkiye’de satılan en pahalı elektrikli bisiklet artık daha da pahalı. Bu model TREK firmasında.

Elektrikli bisiklet pazarı daha evvel de bir hayli defa söylediğimiz üzere ciddi oranda gelişmeye devam ediyor. Artık Türkiye’de de bir hayli değişik markanın modeli satın alınabiliyor, yeni çıkan modellere de oldukça yüksek arz bulunuyor. Ancak her model ucuza satılmıyor. Bu konuda Türkiye’de özelinde sınırları en çok zorlayan model ise TREK imzalı RAIL modeli oluyor. En son baktığımızda Türkiye maliyeti 47 bin TL olan bisiklet, kur çoğalışı sonrasında bütün 50 bin TL‘yi geçmiş vaziyette. İkinci el bir araba kadar pahalı olan bisikletin, yurt dışı maliyeti ise işletmeye göre 5.490 euro seviyesinde yer alıyor.

Fiyatıyla gerçekten nefes kesen bisiklet, dolaysız olarak arazi kullanıma özel olarak dağ bisikleti formunda hazırlanmış. Önde ve ortada süspansiyon sistemleri olan bisiklet, mor-siyah rengiyle oldukça çağdaş görünüyor ve fazla üst seviye bir seçenek konumunda yer alıyor. 625W batarya koliyi üzerine kurulan modelin merkezinde ise 250W eforunda Bosch Performance Line CX elektrik motoru yer alıyor. Bu motorla 25 kilometre/s sürate çıkabilen özel bisiklet, batarya metamorfozuna da izin veriyor.

Elektrikli bisiklet modelleri milyar dolarlık bir pazar oluşturmaya başlamış vaziyette

Hep söylediğimiz gibi bu modeller sayesinde bireyler terlemeden işlerine gidebiliyor, istedikleri zaman spor ya da dolaşmak emelli tura çıkabiliyor ve yokuşlarda konforla yol alabiliyorlar. Elektrikli bisikletler pahalı gelenlerin imdadına ise banal bisikletler için hazırlanan elektrikli mutasyon kitleri çıkıyor. Bunlar standart bisikletleri kolay biçimde elektrikli hale getirebiliyor. Bu mahsuller de kesinlikle bir üns verilmesi gerekiyor.

Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.