Türkiye’de satılan tek TREK elektrikli bisiklet ve olağanüstü maliyeti

Türkiye’de satılan elektrikli bisiklet modelleri serimizin son davetliyi bu sefer TREK oldu. Ancak TREK firmasının Türkiye’de sadece tek bir elektriklisi satılıyor.

Elektrikli bisiklet pazarı daha evvel de bir hayli kere söylediğimiz üzere ciddi oranda gelişmeye devam ediyor. Artık Türkiye’de de bir hayli değişik markanın modeli satın alınabiliyor, yeni çıkan modellere de oldukça yüksek arz bulunuyor. Ayrıntılarına alttaki haberlerde yer verdiğimiz Carraro, Yuki ve Kron modelleri sonrasında bu sefer TREK imzalı elektrikli bisikletlere bakmak istedik. Ancak yukarıyada da söylediğimiz gibi Türkiye’de rakiplerden değişik olarak TREK’in sadece tek bir elektrikli modeli satılıyor. O da çok iddialı RAIL modeli oluyor. Tasarımını sayfanın üstünde gördüğünüz modelin maliyeti ise bütün 47.893 TL seviyesinde Yurt dışı maliyeti £4,150.00 yer alıyor. Bu açıdan gerçekten nefes kesen bisiklet, dolaysız olarak arazi kullanıma özel olarak dağ bisikleti formunda hazırlanmış. Önde ve ortada süspansiyon sistemleri olan bisiklet, mor-siyah rengiyle oldukça çağdaş görünüyor ve fazla üst seviye bir seçenek konumunda yer alıyor. 625W batarya kutuyu üzerine kurulan modelin merkezinde ise 250W eforunda Bosch Performance Line CX elektrik motoru yer alıyor. Bu motorla 25 kilometre/s sürate çıkabilen özel bisiklet, batarya metamorfozuna da izin veriyor.

Elektrikli bisiklet modelleri milyar dolarlık bir pazar oluşturmaya başlamış durumda

Hep söylediğimiz gibi bu modeller sayesinde şahıslar terlemeden işlerine gidebiliyor, istedikleri zaman spor ya da dolaşmak emelli tura çıkabiliyor ve yokuşlarda konforla yol alabiliyorlar. Elektrikli bisikletler pahalı gelenlerin imdadına ise sıradan bisikletler için hazırlanan elektrikli mutasyon kitleri çıkıyor. Bunlar standart bisikletleri kolay biçimde elektrikli hale getirebiliyor. Bu mahsuller de kesinlikle bir nams verilmesi gerekiyor.