Türkiye’de satılan Ümit elektrikli bisiklet modelleri ve fiyatları

Türkiye’de satılan elektrikli bisiklet modelleri serimizin son davetliyi bu sefer Ümit markası oldu. Markanın Türkiye’de yalnızca iki modeli var.

Xiaomi, Carraro, Salcano, Yuki, Trek,RKS Motor ve Kron elektrikli bisiklet modelleri sonrasında bu sefer Ümit imzalı elektrikli bisikletlere bakmak istedik. Ancak yukarıyada da söylediğimiz gibi Ümit markasının Türkiye’de satılan yalnızca iki adet elektrikli modeli bulunuyor. Şirketin garip olarak bu iki modeli de resmi sitesinde yer almıyor. Ümit alanda yalnızca sahibi olduğu Altec markası üzerinden Regnum ve Travel modelleriyle yer alıyor. Onlar da yalnızca üçüncü parti satıcılarda yer alıyor. Banal bisiklet mevzusunda ise sanki suratlarca değişik alternatif sunan işletme, elektrikli tarafta daha çok etkin olması gereken adlar arasında başı sürüklüyor. Şirketin büyük bir çok satış kanalında bulunabilen Altec Regnum 28 modeli 6.600 TL ila 7.400 TL arasında değişen bir maliyet yaftasına sahip. Regnum gibi yevmiye kullanıma özel hazırlanan Altec Travel 28 modeli ise 7.349 TL etrafında maliyetlere bulunabiliyor. İki bisikletin de önünde süspansiyon sistemleri yer alıyor ve batarya kutuyu arkada bulunuyor. Modellerde Bafang imzalı elektrik motoru yer alıyor.

Ümit elektrikli bisiklet modelleriÜmit elektrikli bisiklet modelleri

Ümit 2877 Altec Regnum 28

Elektrikli bisiklet modelleri için seçenek de yok değil

Diğer mevzularda da söylediğimiz gibi bu modeller sayesinde bireyler terlemeden işlerine gidebiliyor, istedikleri zaman spor ya da dolaşmak emelli tura çıkabiliyor ve yokuşlarda konforla yol alabiliyorlar. Elektrikli bisikletler pahalı gelenlerin imdadına ise banal bisikletler için hazırlanan elektrikli mutasyon kitleri çıkıyor. Bunlar standart bisikletleri kolay biçimde elektrikli hale getirebiliyor.