Yamaha imzalı yeni elektrikli bisiklet modellerinin maliyetleri açıklandı

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Yamaha imzalı iki yeni elektrikli bisiklet modelinin tanıtımında eksik kalan maliyet bilgileri de sonunda netlik kazandı.

Yamaha, dağ bisikleti formundaki sarı renkli YDX-MORO ve mavi renkli YDX-MORO Pro modellerine bütün 4.499 dolar ve 5.499 dolar maliyet tanımlamış gidişatta. Beklendiği gibi çok pahalı çıkan modeller, buna rağmen üst seviye nitelik sunuyorlar. Tekerrürden anımsamak ismine gelişmiş süspansiyon sistemleriyle arazi aksiyonlarına özel tasarlanan bisikletler, eforlarını merkeze konumlandırılan ve sürücülere beş değişik destek modu sunan oldukça sessiz Yamaha’nın PW-X2 elektrik motorundan alıyor. YDX-MORO serisi ortak olarak ikiye ufalamış gövde tarafından korunan 500 Wh batarya kutuyu taşıyor. Maksimum süratleri 32 kilometre/s olarak açıklanan bisikletlerin, erim kıymetleri ise maalesef hali hazırda paylaşılmıyor. Ancak erimin fazla yüksek olması beklenmiyor.

Yamaha YDX-MORO ve YDX-MORO Pro elektrikli bisiklet modelleri dikkat çekiyor

Pro modeli çok daha ekstrem bisikletçilere özel olarak hazırlayan işletme, YDX-MORO Pro üzerinde RockShox Yari RC ön çatal, Super Deluxe Select+ arka çatal, Shimano XT vites / dişli sistemi ve KMC e11 Turbo EPT zincir kullanıyor. İki bisiklet üzerinde de Magura MT30 hidrolik disk frenler yer alıyor. Burada Pro model hem ön hem de arkada dört pistonlu fren kullanarak fark yaratıyor.