Zooz Bikes’tan BMX stili elektrikli bisiklet modelleri

Elektrikli bisiklet pazarına bu sefer BMX stili modeller ilave edildi. Bunlar Zooz Bikes firmasından geliyor ve dikkat toplamayı muvaffak oluyor.

Elektrikli bisiklet dünyasında artık hemen her lüzuma müteveccih bir çözüm bulunuyor. Bunların en yenisine imza atan Zooz Bikes, üç yeni BMX stili bisikleti ile erişimden çok dolaysız olarak cümbüşe odaklanıyor. Sayfada görebileceğiniz üzere basit / standart bir tasarıma sahip olan bisikletler, büyükçe bir sele taşıyor ve batarya koliyi de hemen bu selenin altında yer alıyor. Çelikten üretilen bir gövdesi bulunan modeller, birbirlerinden motor ve batarya konusunda ufalıyor. En üstte yer alan versiyon sürekli 728W, maksimum 1.092W efor sunan bir elektrik motoru taşıyor. 43 kilometre/s sürate çıkılmasına ihtimal tanıyan bisiklet, 52V 21Ah 1,092 Wh batarya kolisiyle 53 kilometre gibi bir erim getiriyor. Üst seviye hidrolik disk frenler ile donatılan en üstteki sürüm Zooz UU 1100, bütün 136 kilogram taşıma kapasitesine sahip. Bisikletin kendi ağırlığı ise 28,4 kilogram seviyesinde yer alıyor. Modellerde elbette minik lastikler kullanılıyor.

Elektrikli bisiklet modelleriyle de eğlenilebilir

Bu hazırlanan BMX stili bisikletlerin maliyetleri ise pek uygun değil. Başlangıç 2 bin dolar seviyesinde. Yukarıyada bahsettiğimiz en üst seviye seçenek için 3.200 dolarlık gözden çıkarılması gerekiyor.